Aktualności

Już niedługo powstanie nowa studnia w Chizavane. Setki ludzi uzyska dostęp do czystej wody !!!!

<

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco informację o wydarzeniach fundacji? Zachęcamy do subskrypcji

Atykuły

Tomek na Czarnym Lądzie… Pewnie wielu z was znajome są przygody Tomka Wilkowskiego opisywane w powieściach Alfreda Szklarskiego o młodym chłopaku, który zapragnął podbić świat. W tym artykule chciałbym opowiedzieć o innym Tomku, którego marzenie o postawieniu swojej stopy na Czarnym Lądzie spełniło się i nabrało całkiem ciekawego kierunku.

Więcej >>

Mozambik - kraj, kultura Mozambik usytuowany jest na południowo-wschodnim krańcu Afryki. Całkowita długość granic państwowych wynosi 4.571 km. Mozambik graniczy z Malawi, RPA, Suazi, Tanzanią, Zambią i Zimbabwe. Długość linii brzegowej wynosi 2.470 km. Najwyższy szczyt Mozambiku to Binga (2436 m n.p.m.).

Więcej >>


Email
Aktualności


STRONA W PRZEBUDOWIE

JUŻ NIEBAWEM W ZUPEŁNIE NOWEJ ODSŁONIE
Kwiecień 2017

Nasza studnia w Chizavane już działa! 
27 Kwietnia - Ruszamy do Mozambiku i budujemy studnię w Chizavane

Nasza podróż do Mozambiku już niebawem. Podczas tej wizyty będziemy budowali studnie w Chizavane. Mieszkańcy wioski nie mogą się już doczekać kiedy w ich wiosce wytryśnie czysta woda! Zabieramy ze sobą również zeszyty, ołówki itp które zostaną przekazane przedszkolu w tejże wiosce.

Zapraszamy na naszego Fanpage'a na FB


Tutaj powstanie nasza studnia. To już za miesiąc !!!Nasz ostatni wyjazd

Zakupiliśmy 100 moskitier dla naszej nowej wioski Chizavane. Testy na malarię i leki są już w drodze. Wyremontowaliśmy kopiarkę, służącą do powielania materiałów szkolnych dla dzieciaków w Chizavane.

Odwiedziliśmy nasze wioski Catembe oraz Tetene. Nasi przyjaciele mają się dobrze. Wybudowane przez nas studnie dają dużo czystej i świeżej wody. 


04.06.2015

Mozambik już za 5 dni !!!

Tym razem dostarczymy zapas leków i testów na Malarie, odwiedzimy placówkę naszej szkoły języka

angielskiego w Catembe, zakupimy ziarno potrzebne do zasiewu, z plonów którego korzystają nasze wioski.

Zobaczymy też jak funkcjonują nasze studnie.
_______________________________________________________________________________________Posłuchajcie tego ciekawego, otwierającego oczy wykładu!


_______________________________________________________________________________________


Platinum Evening of Wine & ArtW sierpniu 2012 r., wracając z jednej z wypraw do Mozambiku, mieliśmy okazję poznać dwóch naszych rodaków.  Z tego krótkiego spotkania nawiązała się ciekawa relacja, której owoce wróciły tam, gdzie się poznaliśmy – do Afryki.

Jeden z naszych nowych znajomych, Mirek Marczewski, zaprosił Fundację do udziału w wieczorze urodzinowym winiarni LA VINOTHEQUE oraz Galerii Platinum Towers. Wydarzenie pod nazwą „Platinum Evening of Wine & Art” odbyło się 12 września 2013 r. w Warszawie.

Podczas imprezy miała miejsce prezentacja oraz degustacja win wielu znanych europejskich producentów. Wieczór uświetniły  m.in. pokaz kolekcji Armani Collezioni, wystawa samochodów Bugatti, prezentacja komputerów HP oraz inne, ciekawe atrakcje. Cała impreza przebiegała w sielskiej atmosferze, a nasz gospodarz „najlepsze wino” zostawił na sam koniec częstując nas pysznymi owocami morza.

Kilka słów o działalności Fundacji opowiedział nasz przyjaciel Mietek Szczesniak, który towarzyszył nam podczas jednej z wypraw do Mozambiku. Prowadzący wieczór Conrado Moreno przeprowadził natomiast licytację win, z której całkowity dochód został przekazany na realizację celów Fundacji.Dzięki tej akcji mogliśmy sfinansować półtoraroczną naukę języka angielskiego dla 120 dzieciaków w wiosce Catembe.Warszawa, 12-09-2013

Nasza fundacja została zaproszona do wzięcia udziału w evencie organizowanym przez La Vinotheque oraz Fashion Designers Group, który odbędzie się 12. września 2013 w Warszawie.

Podczas imprezy odbędzie się prezentacja naszej działalności, w której weźmie udział znany artysta i bliski przyjaciel naszej fundacji Mieczysław Scześniak. Jako, że głównym organizatorem tego eventu jest zaprzyjaźniona z nami La Vinotheque oraz Fashon Designers Group, impreza przyciągnie wiele znanych osobistości ze świata biznesu, mody oraz mediów. W trakcie odbędzie się zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na budowę punktu medycznego dla wioski Tetene w Mozambiku, nad którą nasza organizacja roztoczyła opiekę.

http://www.caviste.pl/pl/wine-bar

Wiosna 2013
Uruchomilismy pierwszy semestr nauczania języka angielskiego w wiosce Catembe.

W Mozambiku językiem urzędowym jest Portugalski. Znajomość języka angielskiego, daje młodym ludziom możliwość znalezienia pracy oraz kontynuacji edukacji. Uczniowie zostali zostali zaopatrzeni w książki i materiały szkolne. To samo planujemy w wiosce Tetene w prowincji Gaza.

Powódź, 26.01.2013

Powódź w prowincji Xai Xai. ok 80.000 osób nie ma gdzie się podziać - mieszkają w koronach drzew lub na dachach budynków.  Na terenie tej prowincji znajduje sie wioska Tetene której od kilku lat pomagamy. 

więcej - http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-21206347

Wyprawa do Mozambiku 2012 - kilka zdjęć i informacjiWięcej informacji - ZAPRASZAMY TUTAJ


27.04.2012

Jesteśmy w Mozambiku..... Możecie śledzić nasze poczynania na Facebook'u klikając poniższy link:

http://www.facebook.com/655051678/timeline/story?ut=32&wstart=1333263600&wend=1335855599&hash=10150973878166679&pagefilter=3
Kwiecień 2012

Pod koniec kwietnia poraz kolejny udajemy się do Mozambiku. Podczas tej wizyty chcemy się przygotować do budowy prostego budynku szkolnego. Jak zawsze, zabieramy wszysto co potrzebne do walki z malarią.


Marzec 2012

Z powodu tropikalnego tajfunu, który przeszedł przez prowincję Gaza w Mozambiku kilka tygodni temu, zniszczonych zostało wiele budynków. Niestety w wiosce Tetene straty są duże - zniszczony budynek koscioła i wilele innych.


Budynek kosciołaStyczeń 2011

Wioska Tetene ma już swoją studnię! Dzięki waszej pomocy, kilkaset ludzi od niedawna ma dostęp do czystej wody.

Udało nam się zdobyć lek o nazwie Coartem Dispersible. Jedyny który może być stosowany u dzieci i niemowląt.

 

Partnerzy