Aktualności

Już niedługo powstanie nowa studnia w Chizavane. Setki ludzi uzyska dostęp do czystej wody !!!!

<

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco informację o wydarzeniach fundacji? Zachęcamy do subskrypcji

Atykuły

Tomek na Czarnym Lądzie… Pewnie wielu z was znajome są przygody Tomka Wilkowskiego opisywane w powieściach Alfreda Szklarskiego o młodym chłopaku, który zapragnął podbić świat. W tym artykule chciałbym opowiedzieć o innym Tomku, którego marzenie o postawieniu swojej stopy na Czarnym Lądzie spełniło się i nabrało całkiem ciekawego kierunku.

Więcej >>

Mozambik - kraj, kultura Mozambik usytuowany jest na południowo-wschodnim krańcu Afryki. Całkowita długość granic państwowych wynosi 4.571 km. Mozambik graniczy z Malawi, RPA, Suazi, Tanzanią, Zambią i Zimbabwe. Długość linii brzegowej wynosi 2.470 km. Najwyższy szczyt Mozambiku to Binga (2436 m n.p.m.).

Więcej >>


PDF Drukuj Email
Cele

 

Nadrzędnym celem naszej Fundacji, wynikającym ze Statutu jest praktyczna pomoc w krajach na całym świecie, m.in. w Afryce, np. w Mozambiku, gdzie panuje ogromna bieda, głód, niski poziom edukacji, wysoki poziom bezrobocia, wysoki poziom umieralności na choroby przenoszone przez komary i inne insekty (głównie: malaria).

Nasze działania koncentrujemy w następujących trzech obszarach:

Zapobieganie i walka z malarią €- każdego roku staramy się zebrać jak najwięcej środków na zakup testów (na wykrywanie malarii) oraz lekarstw przeciw malarii (ta właśnie choroba niesie ze sobą prawdziwe spustoszenie wśród dzieci i ludności w Mozambiku) -€“ cena za uratowanie ludzkiego życia nie jest wygórowana, ponieważ zakup jednego testu i opakowania leku to wydatek jedynie 30 zł. Tym samym, dysponując kwotą 3000 zł można ocalić 100 dzieci!!!

Rozwój rolnictwa i upraw -  od kilku lat wspieramy lokalne społeczności w rozwoju upraw i rolnictwa na własne potrzeby, pomagając im w zakupie sadzonek, nasion, narzędzi do pracy oraz umożliwiając im dostęp do wody niezależnie od pory roku (poprzez budowę studni na polu). Głód i niedożywienie to częsty problem ludności w Mozambiku, dlatego co roku przeznaczmy na ten cel od 4000 do 8000 tyś. zł

Szkoła / nauka języka angielskiego - wierzymy, że praktyczna edukacja poprzez naukę języka obcego wśród dzieci to nie tylko właściwy i szybszy rozwój, ale także lepsze perspektywy „na jutro”, dlatego uruchomiliśmy już pierwszą szkołę języka angielskiego w jednej z wiosek w Catembe i planujemy otworzyć kolejne. Koszt jednej placówki szkolnej (=nauka języka angielskiego dla grupy ok. 50 dzieci przez 1 rok szkolny) to wydatek 6000 zł.

Działania pomocowe:

· budowa szkół – rozwój edukacji,

· budowa studni – dostęp do wody, nawadnianie pól uprawnych,

· budowa punktów medycznych – pomoc lekarska, pielęgniarska

· zaopatrywanie w leki i środki medyczne,

· zakładanie hodowli zwierząt – nauka gospodarności, miejsca pracy

· dostęp do odzieży, żywności, itp.

 

Partnerzy